Zamów lub zapytaj o ofertę.

Www dla laików

Co to jest strona internetowa (strona www)?

Strona internetowa to dokument utworzony w języku programowania, umieszczony na serwerze umożliwiającym oglądanie go w przeglądarce internetowej po stronie użytkownika sieci.

Co jest potrzebne do tego, aby strona internetowa mogła prawidłowo działać?

Potrzebny jest:

  • serwer www (konto www)
  • domena internetowa (nazwa strony internetowej)
  • dokument stronyCo to jest serwer www?

Serwer to komputer podłączony do sieci internetowej, przeznaczony do przechowywania plików strony www i  udostępniania jej w sieci. Serwer www najlepiej dzierżawić u firmy hostingowej, czyli takiej, która zajmuje się odsprzedawaniem powierzchni dyskowej swojego serwera. Serwer można dzierżawić na dowolny okres (od 1 miesiąca do kilku lat).

Co to jest domena internetowa?

Domena to adres (nazwa) strony www, po wpisaniu którego możemy odnaleźć w sieci właściwą stronę internetową. Domenę należy zakupić u rejestratora domen lub u właściciela domeny internetowej, który odsprzedaje subdomeny w danej domenie. Domenę dzierżawimy na okres 1 roku. Po tym okresie należy przedłużyć okres dzierżawienia domeny, jeśli chcemy nią dalej dysponować.

Co to jest subdomena?

Subdomena to nazwa domeny podrzędnej, związana z domeną wyższego rzędu, np.: subdomena www.hosting.bai.pl jest związana z domeną www.bai.pl

Portale: Ogólnopolski Bełchatów Łódź Kamieńsk Nowy Targ Piotrków Trybunalski Tomaszow Mazowiecki Radomsko Kleszczów Wrocław Szczerców Zelów

TITTLE.pl - hosting, domeny telebim Bełchatów eFotogaleria owady chrząszcze Góra Kamieńsk
Marka BAI.PL® jest własnością spółki INFO BAI
© INFO BAI