Zamów lub zapytaj o ofertę.

Www dla laików

Co to jest strona internetowa (strona www)?

Strona internetowa to dokument utworzony w języku programowania, umieszczony na serwerze umożliwiającym oglądanie go w przeglądarce internetowej po stronie użytkownika sieci.

Co jest potrzebne do tego, aby strona internetowa mogła prawidłowo działać?

Potrzebny jest:

  • serwer www (konto www)
  • domena internetowa (nazwa strony internetowej)
  • dokument stronyCo to jest serwer www?

Serwer to komputer podłączony do sieci internetowej, przeznaczony do przechowywania plików strony www i  udostępniania jej w sieci. Serwer www najlepiej dzierżawić u firmy hostingowej, czyli takiej, która zajmuje się odsprzedawaniem powierzchni dyskowej swojego serwera. Serwer można dzierżawić na dowolny okres (od 1 miesiąca do kilku lat).

Co to jest domena internetowa?

Domena to adres (nazwa) strony www, po wpisaniu którego możemy odnaleźć w sieci właściwą stronę internetową. Domenę należy zakupić u rejestratora domen lub u właściciela domeny internetowej, który odsprzedaje subdomeny w danej domenie. Domenę dzierżawimy na okres 1 roku. Po tym okresie należy przedłużyć okres dzierżawienia domeny, jeśli chcemy nią dalej dysponować.

Co to jest subdomena?

Subdomena to nazwa domeny podrzędnej, związana z domeną wyższego rzędu, np.: subdomena www.hosting.bai.pl jest związana z domeną www.bai.pl

Portale: Ogólnopolski Bełchatów Łódź Kamieńsk Kraków Lublin Nowy Targ Pabianice Piotrków Trybunalski Poznań Radomsko Sieradz Szczecin Ślesin Tarnów Tomaszów Mazowiecki Warszawa Wrocław Zduńska Wola Zelów

Tworzenie stron telebim Bełchatów eFotogaleria owady chrząszcze Góra Kamieńsk
Marka BAI.PL® jest własnością spółki INFO BAI
© INFO BAI